Færøerne

(side 1 af 3)
Katalognr.

645 A
1919. 2/5 øre grøn. Attest GLN. AFA 8.500,-
Kat.nr.:
1 *
646 A
1919. 4 øre blå halveret og 5 øre grøn på pænt brev stp. Thorshavn 10.1.1919. Attest Grønlund.
Kat.nr.:
1A
647 A
1919. 5 øre grøn og halveret 4 øre på lille klip, annulleret Trangisvaag 20.1.1919. AFA 3500,-
Kat.nr.:
1A
648 A
1940-41. Provisorie i 4-blok sæt, 20/1 øre er 2. oplag.
Kat.nr.:
2-6A **
6750
649 A
1940-41. Provisorie sæt. AFA 7.400,-
Kat.nr.:
2-6A **
650 A
Kat.nr.:
2-6A **
651 A
1941. Provisorie sæt 2. oplag. AFA 8.700,-
Kat.nr.:
2-6B **
1700
652 A
1940-41. 20/5 øre vinrød LUX stp. Thorshavn og 50/5 øre vinrød LUX stp. Vaag. Udtalelse (3) LN.
Kat.nr.:
3,5A
653 A
1940. 50/5 øre vinrød LUX stp. Vaag 11.6.41. Attest LN. Pragt.
Kat.nr.:
5A
654 A
1940. 60/6 øre orangegul LUX stp. Thorshavn 22.3.41. Attest LN. Pragt.
Kat.nr.:
6A
655 A
1870. 16 sk. grå/brøn tryk 1 med nr. stp. 238: Thorshavn. Attest CAM.
Kat.nr.:
20
656 A
1895. 4 øre grå/blå med LUX stjerne stp. Strender.
Kat.nr.:
23B
657 O
AUTOMATHÆFTER. Samling på planche med 21 stk.
Kat.nr.:
658 S
JUL. Album med Juleark til 2007 inkl. dubletter.
Kat.nr.:
659 K
JUL. Kasse med diverse materiale inkl. nye ark og nogle alm. årsmapper mv.
Kat.nr.:
660 S
1919-2015. Samling i Leuchtturm album/kassette og klemlommer, virker komplet inkl. 3 provisorier og 1919 2 øre prov. på klip uden garanti.
Kat.nr.:
661 S
1975-2005. Samling i Leuchtturm album komplet inkl. 4 provisorier (stemplet), juleark fra 1976 til ca. 2019. Endvidere 2 Leuchtturm ringbind med FDCere i sorte plastlommer.
Kat.nr.:
662 S
1975-2007. Samling i Stender album med lommer, ser komplet ud, dertil plastlomme med hæfter m.v.
Kat.nr.:
663 S
1975-2009. Samling i Stender album, virker komplet.
Kat.nr.:
664 S
1977-96. Samling 4-blokke i pænt Leuchtturm album/kassette med klemlommer og tilhørende sider fra FR 022 til FR 299, mangler 4x blokke (1996) for at være komplet.
Kat.nr.:
290
665 R
1981-1989. Kasse med FDC og årsmappe op delt i årgange m.m
Kat.nr.:
666 S
1983-2011. Ringbind med posfriske miniark og FDC stemplet med samme virker komplet. Pænt og præsentabelt opsat.
Kat.nr.:
667 R
2 kartoteker med mængder af mærker.
Kat.nr.:
668 P
2004. Mærker og FDCer.
Kat.nr.:
669 P
2005. Mærker og FDCer.
Kat.nr.: