438 P
Samling af ældre dat. Bl.a. med Posthus og bedre provisorier. Se foto!
Kat.nr.:
439 S
1851-1906. Samling på plancher inkl. bedre.
Kat.nr.:
3000
440 P
1851-1930. Velbesat samling på Stender sider med mange bedre mærker, nogle med småfejl.
Kat.nr.:
1900
441 S
1851-1944. Ældre velfyldt lagerbog med mange bedre mærker, samlet i udlandet.
Kat.nr.:
2700
442 S
1851-1945. Ældre samling i Kompani fortryksalbum.
Kat.nr.:
443 S
1851-1967. Samling i Norma album inkl. flere bedre.
Kat.nr.:
444 S
1851-1985. God velfyldt samling med mange skillingsmærker, X-erne sæt og bag i bogen samt Færøerne, Grønland og DVI.
Kat.nr.:
4500
445 S
1851-1986. Samling i 2 album inkl. bag i bogen.
Kat.nr.:
446 R
1851-1989. Samling i 12 indstiksbøger, samlet både ubrugt og stemplet i antal og diverse 4-blokke med marginalblokke.
Kat.nr.:
447 S
1851-1999. Ganske pæn velbesat samling i ældre Schaubek album med bl.a. 2x 2 RBS og 33 skillingsmærker, posthuse og komplet Gl. luftpost m.m. God samling.
Kat.nr.:
4800
448 S
1851-2007. Samling i Schaubek album.
Kat.nr.:
449 S
1851-2008. Samling i 2 Stender album, yderst velfyldt, mangler ikke mange mærker.
Kat.nr.:
4500
450 S
1851-2009. Stemplet samling i 2 Leuchtturm album, godt besat inkl. blokke og prestigeark mv.
Kat.nr.:
451 F
1851-2011. Samling i 4 leuchtturm album med lommer inkl. bedre mærker og bedre breve.
Kat.nr.:
2700
452 S
1851-2014. Ubrugt samling i 2 Stender album inkl. lidt bedre til Stålstiksperioden, herefter tæt på komplet postfrisk inkl. småark og afsnit bag i bogen.
Kat.nr.:
2400
453 R
Kat.nr.:
454 P
1852-1966. Samling på løse sider.
Kat.nr.:
455 S
1854-1966. Samling i springbind inkl. bedre.
Kat.nr.:
456 S
1854-1985. Samling I leuchtturm album inkl. bedre.
Kat.nr.:
457 S
1864-1962. Samling i Stender album.
Kat.nr.:
458 S
1875-1970. Samling i springbind med næsten alle konger, provisorier komplet og luftpost. AFA (til 1940) 25.500,-
Kat.nr.:
459 S
1875-2005. Samling i Leuchtturm album med lommer inkl. bedre og høj pålydende.
Kat.nr.:
460 S
1882-1904. Våbentype samling pænt opsat på sider med små hjørnetal, tryk og varianter, provisorier, DVI og udbygget med breve inkl. lidt bedre mv.
Kat.nr.:
461 S
1882-1983. Velbesat samling i springbind.
Kat.nr.:
850
462 S
1947-92. Samling i springbind.
Kat.nr.: