1461 P
1951. Mariekirke. 20 blok sæt gået lidt op. AFA 32.000,-
Kat.nr.:
1102-3
1462 P
1946-63. Samling. Fin samling, havde det ikke været for fugtskade. Mange bedre værdier, der desværre for størstedelens vedkommende sidder fast på siderne.
Kat.nr.:
390
1463 S
+BERLIN. Indstiksbog med diverse mærker samlet både ubrugt og stemplet inkl. bedre tidlige.
Kat.nr.:
480
1464 S
1948-90. Komplet samling i Schaubek album samt noget Amerikansk/Engelsk Zone.
Kat.nr.:
1465 S
1949-2002/2013. Komplet samling i 3 album, uden selvklæbende.
Kat.nr.:
440
1466 R
1949-2008. Samling i 4 album velfyldt, dog med enkelte mangler i det tidlige.
Kat.nr.:
1467 S
Kat.nr.:
1468 P
1949-55. Lille samling på sider inkl. lidt bedre.
Kat.nr.:
360
1469 S
1949-69. Nær komplet samling inkl. de tidlige i Lindner ringbind.
Kat.nr.:
390
1470 S
1949-71. Samling inkl. mange af de bedre sæt i Lindner album.
Kat.nr.:
1471 S
1949-73. Samling stort set komplet dog uden posthorn sæt.
Kat.nr.:
1472 S
1949-74. Samling komplet i hovednumre.
Kat.nr.:
1473 S
1949-74. Samling nær komplet i KA-BE album samlet både ubrugt og stemplet.
Kat.nr.:
1474 S
1949-74. Velfyldt samling i Lindner album. Mange bedre tidlige sæt.
Kat.nr.:
440
1475 S
1949-78. Samling ser komplet ud det ældre er stemplet.
Kat.nr.:
1476 S
1949-89. Samling i DAVO album, en del ekstra også nogle Zoner.
Kat.nr.:
1477 S
1959-1999. Komplet postfrisk i 2 album.
Kat.nr.:
1478 S
2005-17. Nær komplet samling flot stemplet i Leuchtturm album med lommer.
Kat.nr.:
1479 P
BYGNINGSSERIE. 750 mærker på plancher.
Kat.nr.:
1480 S
DUBLETPARTI. 1949-71. Tykt Agrippa album, ganske velfyldt, med mange mærker. Også bedre tidlige udgaver og sæt!
Kat.nr.:
1481 R
HELSAGER. Over 200 stk. i mappe og poser til 2015.
Kat.nr.:
210
1482 S
MINIARK indstiksbog med bla. 6 Beethoven blokke.
Kat.nr.:
1483 K
POSTKORT. 1953-78. Ca. 500 stk. inkl nogle DDR.
Kat.nr.:
1484 S
VM 1974. Specialalbum med diverse kuverter og med original-autografer bl.a. Gerd Müller, Franz Beckenbauer og Sepp Maier m.fl.
Kat.nr.: