Østrig

Katalognr.

943 S
1918-36. Velfyldt samling i SAFE dual album/kassette samlet mest både ubrugt/stemplet.
Kat.nr.:
260
944 S
1968-83. Komplet postfrisk i album. AFF ca. 2825,-
Kat.nr.:
945 S
1974-2004. Samling i 2 bind inkl. en del småark m.v.
Kat.nr.:
946 R
6 bøger med samling og lager.
Kat.nr.:
947 R
FDCere. 1960-2000. Kasse med mange løse og i album.
Kat.nr.:
948 S
Indstiksbog med nyere op til 2008 inkl. et miniark m.v.
Kat.nr.:
949 S
LAGER. Indstiksbog med bag i bogen inkl. feltpost mv.
Kat.nr.:
950 M
Lot med mest ældre materiale på mindre plancher flotte stempler.
Kat.nr.:
951 S
Restsamling i album (lås itu) med diverse på sider.
Kat.nr.:
952 S
Samling i indstiksbog frem til 2001 alt postfrisk. AFA 9.100,-
Kat.nr.:
360
953 S
Samling med mange bedre bl.a. 10 kr. Franz Joseph.
Kat.nr.:
954 P
Specialiseret lot ældre materiale på sider.
Kat.nr.:
955 P
Specialiseret lot ældre på sider.
Kat.nr.:
956 S
TILBEHØR. 1850-1983. 2 DAVO album med lommer (enkelte mangler i første bind) skrevet med blyant nogle enkelte steder.
Kat.nr.:
957 S
TILBEHØR. 1945-91. Leuchtturm album med lommer.
Kat.nr.:
958 P
ZUSTELLKARTE. Lot med diverse annulleret med portomærker.
Kat.nr.: