England

(side 1 af 2)
Katalognr.

669 P
1989. Hæfte med 19 p. brevhilsner. 11 forskellige. AFA 6.600,-
Kat.nr.:
1314-8 **
670 M
LITTERATUR. 3 special kataloger.
Kat.nr.:
671 K
LITTERATUR. Specialkataloger 4 bind Stanley Gibbons.
Kat.nr.:
672 S
1840-1985. Samling i Leuchtturm album bla. en del Victoria, dog blandet kvalitet.
Kat.nr.:
1700
673 S
1840-1997. Samling i 2 DAVO album, Victoria i blandet kvalitet, fra 1937 og frem næsten komplet det nyeste postfrisk.
Kat.nr.:
674 S
1841-1993. Spredt besat samling i Leuchtturm album.
Kat.nr.:
675 S
1902-55. Samling i album med Konger i opstilling nuanser, typer, takninger og vm. I forskellige værdier inkl. Havheste og højværdier m.m. Katalogværdi ca. 4800 £
Kat.nr.:
1900
676 S
1902-80. Samling i DAVO album.
Kat.nr.:
677 S
1902-80. Samling på hjemmelavede sider.
Kat.nr.:
678 R
4 bøger med diverse restsamling og lager.
Kat.nr.:
679 K
BOOKLETS. kasse med hæfter i antal. Pålydende ca. 460 £
Kat.nr.:
680 S
Elizabeth samling i 2 indstiksbøger postfrisk materiale inkl Phosphor mærker mv. Katalogværdi ca. 460 €
Kat.nr.:
480
681 R
FDC. 1948-2016. Kasse med over 400 stk. inkl. dubletter.
Kat.nr.:
682 R
FDCere. 1985-98. 5 ringbind med diverse inkl. møntbreve mv.
Kat.nr.:
210
683 F
Flyttekasse med diverse restsamling, ubrugte og hæfter mv.
Kat.nr.:
684 F
Flyttekasse med vaskede mærker i 10 stk. kilovarekasser bl.a. er set perfin, mængder af mærker.
Kat.nr.:
685 S
Indstiksbog med Cutterpair.
Kat.nr.:
686 S
Indstiksbog med ældre mærker Victoria, samt omv. vm. på diverse kongemærker.
Kat.nr.:
687 R
KANALØERNE. 11 indstiksbøger med dubletter inkl. Katalog.
Kat.nr.:
688 S
KANALØERNE. Indstiksbog med diverse.
Kat.nr.:
689 R
Kasse med diverse lagerbøger m.v.
Kat.nr.:
690 P
Samling postfriske konger på 3 planchesider. Katalogværdi ca. 900 £
Kat.nr.:
691 R
TEMA-BØGER. 8-14. 7 stk. samt Boy Scout i tilhørende album.
Kat.nr.:
692 S
TILBEHØR. 2000-07. Leuchtturm album med klemlommer.
Kat.nr.:
693 S
Tyk indstiksbog med postfrisk materiale.
Kat.nr.: