Spanien

Katalognr.

826 S
LOKALUDGAVER. Canry Island. Samling i Leuchtturm album.
Kat.nr.:
827 K
LITTERATUR. 4 Specialkataloger.
Kat.nr.:
828 R
1850-2000. God samling i 4 springbind med bedre tidligt samt nyere del nær komplet, udbygget med forsendelser og sammentryk FDCer m.m.
Kat.nr.:
4000
829 S
Kat.nr.:
2800
830 S
1857-2000. God samling i 3 springbind inkl. bedre ældre materiale samt udbygget med sammentryk og andet ekstra materiale, fra slutningen af 1950erne og frem med ganske få mangler.
Kat.nr.:
4000
831 S
Indstiksbog med diverse ældre mærker. Blandet kvalitet.UDGÅR
Kat.nr.:
832 S
Indstiksbog med forsendelser inkl. bedre, flere sendt til Danmark.
Kat.nr.:
833 S
Ringbind med ældre forsendelser frem til slutningen af 1930erne, stor del sendt til Danmark med censur.
Kat.nr.:
834 S
Samling i ringbind med mærker op til 1996.
Kat.nr.:
835 S
Spanske kolonier i Afrika med mest Sahara få stemplet mærker. Mi 1070 €
Kat.nr.:
460
836 S
Tyk indstiksbog med ældre breve frem til midten af 1930erne, mange bedre tidlige og censur, stor del er sendt til Danmark.
Kat.nr.: