Tyske Rige

Katalognr.

852 O
1933. Nødhjælps miniark ægte stp. beskåret. Attest Oechsner. AFA (løse mærker) 14.800,-
Kat.nr.:
503-06
2800
853 A
SAMMENTRYK. 1910. W1.1. Mi. 400 €
Kat.nr.:
854 P
SAMMENTRYK. MHB 65 og 66 det grønne ark med flere svage små rustpletter. Mi. 680 €
Kat.nr.:
855 M
LITTERATUR. 1872-74. Michel Håndbog over brystskjold mærkerne.
Kat.nr.:
856 S
1872-1945. Samling i 2 album/kassetter pænt besat flere steder samlet både stemplet og postfrisk inkl. miniark (OBS på nytryk).
Kat.nr.:
857 S
1872-1945. Samling i 2 bind med enkelte brystskjold og nødhjælpsblok (beskåret) på stort brevklip m.m.
Kat.nr.:
4000
858 S
1872-1945. Samling i Lindner album med ekstra materiale.
Kat.nr.:
859 S
1872-1945. Udvidet samling i 2 Leuchtturm album/kassetter med ekstra materiale, perfin, stempler og varianter m.m.
Kat.nr.:
860 S
1930-45. Restsamling i SAFE DUAL album. Bl.a. stadigt indeholdende en del miniark.
Kat.nr.:
861 S
1933-45. Komplet samling minus nødhjælpsblokken i specialalbum.
Kat.nr.:
3000
862 S
1933-45. Samling i album inkl. bedre og miniark mv.
Kat.nr.:
863 S
1933-45. Samling velbesat i Lindner FALZLOS album/kassette inkl. bedre mærker og sæt, samt bag i bogen.
Kat.nr.:
864 S
DUBLETTER. Tyk indstiksbog med diverse. Omfangsrigt parti, med mange mærker og lidt miniark. Også lidt blokke og større enheder.
Kat.nr.:
865 S
Indstiksbog med diverse. Mest tjeneste.
Kat.nr.:
866 M
INFLATION. Specialiseret på indstikskort inkl. sign.
Kat.nr.:
867 M
INFLATION. Specialiseret på indstikskort.
Kat.nr.:
868 R
Kasse med Tysklandssamling i 4 bind. Bl.a. pænt afsnit Brystskjold. Velfyldt samling!
Kat.nr.:
869 S
SAMLING. Fortryksalbum med bl.a. lidt bedre Tjeneste. Sider med foto er **.
Kat.nr.: