Færøerne

(side 1 af 3)
Katalognr.

585 A
1919. 2/5 øre grøn og 5 øre grøn på klip pragt stp. Thorshavn 21.1.19.
Kat.nr.:
586 A
1919. 4 øre blå halveret og 5 øre grøn på klip LUX stp.
Kat.nr.:
1A
587 A
1940-41. Provisorie i 4-blok sæt, 20/1 øre er 2. oplag.
Kat.nr.:
2-6A **
7500
588 A
1940-41. Provisorie sæt. AFA 7.400,-
Kat.nr.:
2-6A **
589 A
1940. 20/15 øre rød prøvetryk uden bjælke på klip LUX stp. Thorshavn 9.5.41. Attest LN.
Kat.nr.:
4
2400
590 A
1925. 10 øre grøn og 20 øre brun x 2 på adressekort med stjerne stp. Fugkefjord, arkivhul. DAKA 6.500,-
Kat.nr.:
591 S
JUL. 1976-2018. Komplet samling ufoldet helark minus 2017.
Kat.nr.:
592 S
JUL. Album med Juleark til 2007 inkl. dubletter.
Kat.nr.:
593 K
JUL. Kasse med diverse materiale inkl. nye ark og nogle alm. årsmapper mv.
Kat.nr.:
594 K
LITTERATUR. Æske med 8 titler bl.a. GF 11 Varianter og Arktyper af Wowern og GF 10 af Philtrade m.fl.
Kat.nr.:
595 S
1975-2005. Samling i Leuchtturm album komplet inkl. 4 provisorier (stemplet), juleark fra 1976 til ca. 2019. Endvidere 2 Leuchtturm ringbind med FDCere i sorte plastlommer.
Kat.nr.:
596 S
1975-2005. Samling i Schaubek album/kassette og lommer.
Kat.nr.:
597 S
1975-2009. Samling i Stender album, virker komplet.
Kat.nr.:
598 S
1977-96. Samling 4-blokke i pænt Leuchtturm album/kassette med klemlommer og tilhørende sider fra FR 022 til FR 299, mangler 4x blokke (1996) for at være komplet.
Kat.nr.:
599 S
1983-2011. Ringbind med posfriske miniark og FDC stemplet med samme virker komplet. Pænt og præsentabelt opsat.
Kat.nr.:
600 S
1983-2014. Ringbind med posfriske hæfter og FDC stemplet med samme komplet pånær 1x FDC. Pænt og præsentabelt opsat.
Kat.nr.:
601 R
2 kartoteker med mængder af mærker.
Kat.nr.:
602 P
2 lagermapper med helark/rester frem til 1983 inkl. komplette. Pålyd. 3500,-
Kat.nr.:
370
495
603 S
4-BLOKKE. Insdstiksbog fra Ø 001 til FO 578, mangler ikke mange for at være komplet.
Kat.nr.:
415
604 K
AFKLIP. 450 gr. hvor de 250 gr. er Island.
Kat.nr.:
280
280
605 K
AFKLIP. 500 gr.
Kat.nr.:
606 R
AFKLIP. Nyere og ældre o. 2 kg. Mest nyere og med brugsstempler.
Kat.nr.:
607 S
BRUGSBREVE. Ringbind med varianter på stempler og mærke inkl. Plastpose med diverse breve mv.
Kat.nr.:
608 K
FDCer. 1975-2008. Samling Populær Filateli og Fogh-OMH fra abonnement 300 stk.
Kat.nr.:
609 K
FDCer. 1975-2008. Samling Populær Filateli og Fogh-OMH fra abonnement 335 stk.
Kat.nr.: