Danmark, Lot og partier

(side 1 af 9)
Katalognr.

373 K
HÆFTER. Æske med 2-300 stk. Mest særhæfter.
Kat.nr.:
374 K
HÆFTER. Æske med diverse bl.a. 2x Dybbøl Mølle m.m.
Kat.nr.:
375 F
Flyttekasse med meget julemateriale i bøger mv.
Kat.nr.:
280
280
376 P
JUL. 1952-1989. Juleark i antal.
Kat.nr.:
280
377 R
JUL. Kasse med diverse ark inkl. lokale mv.
Kat.nr.:
378 R
JUL. Kasse med diverse Lokale helark.
Kat.nr.:
264
379 R
Kat.nr.:
264
380 R
Kat.nr.:
264
381 R
Kat.nr.:
264
382 F
JUL. Storkasse med diverse juleark og hæfter fra DK/GR/FØ mv.
Kat.nr.:
383 S
+FÆRØERNE. Tyk indstiksbog spækket med materiale, meget forskelligt.
Kat.nr.:
384 R
10 indstiksbøger med miniark, prestigehæfter og småark i antal fra ældre til nyere.
Kat.nr.:
385 P
1851-70. Samling skilling på 7 sider inkl. 16 sk. i par på brev (mangler et mærke).
Kat.nr.:
386 S
1875-2000. Restsamling i 2 bind inkl. lidt bedre og varianter, samt pænt afsnit bag i bogen. Blandet kvalitet.
Kat.nr.:
387 F
1875-2019. Viftestativ x3 med mærker i antal stemplet inkl. mange bogtryk, højværdier og pænere stempler.
Kat.nr.:
388 M
1924. 300 års jubilæum med diverse mærker på 5x A5 plancher med mærker i lag og enheder.
Kat.nr.:
389 S
1933-2012. Lagerparti på indstikssider og nyere er postfrisk inkl. selvklæbende med pålydende alene o. 1.650,-
Kat.nr.:
390 S
1996-2008. Virker komplet stemplet inkl alle miniark og sammentryk.
Kat.nr.:
260
391 R
2 arkivæsker med diverse brugsbreve inkl. maxikort.
Kat.nr.:
392 S
2 indstiksbøger med diverse miniark og småark.
Kat.nr.:
850
850
393 S
2 ringbind med diverse postfrisk og stemplede materiale inkl. hæfter mv.
Kat.nr.:
480
394 S
2 velfyldte ringbind med moderne udgaver i antal frem til 2010.
Kat.nr.:
395 R
2001-06. Kasse med FDCere delt i årgange inkl. blokke.
Kat.nr.:
396 R
4 indstiksbøger med postfrisk materiale inkl. småark, miniark, sammentryk og nogle sorttryk mv.
Kat.nr.:
715
397 S
4-BLOKKE. Indstiksbog med 700 forskellige, mest pænt stemplet.
Kat.nr.: