Tyske Småstater

(side 5 af 5)
Katalognr.

3584 A
SACHSEN. Planche med diverse i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
3585 A
SCHLESWIG-HOLSTEIN. 1850. 4 sch. karminrød med nr. stp. 23: Haderslev, tyndhed.
Kat.nr.:
3
360
3586 A
SCHLESWIG-HOLSTEIN. 1850. 4 sch. karminrød. AFA 4500,-
Kat.nr.:
3
3587 A
SCHLESWIG-HOLSTEIN. 1865. 1 1/4 sch. grøn i 4-stribe. Mi. 400 €
Kat.nr.:
9
370
3588 A
SCHLESWIG-HOLSTEIN. 1865. 2 bedre mærker. AFA 1150,-
Kat.nr.:
18,23
3589 A
SCHLESWIG-HOLSTEIN. Planche med diverse i blandet kvalitet. AFA 5120,-
Kat.nr.:
3590 A
Kat.nr.:
13,14
3591 A
THURN & TAXIS. 1865. 1/4 sbgr. sort. AFA 4000,-
Kat.nr.:
35
3592 A
THURN & TAXIS. 1865. 2 sbgr. blå med pragt violet nr. stp. 54.
Kat.nr.:
39
3593 A
THURN & TAXIS. 1866. 2 sbgr. blå. AFA 5000,-
Kat.nr.:
49
3594 A
WÜRTTEMBERG. 1859. 18 kr. blå, berørt. Sign. (lidt højt) BPP.
Kat.nr.:
15
850
3595 A
WÜRTTEMBERG. 1862. 6 kr. grøn, Våbenskjold, tk. 10. AFA 1.500,-
Kat.nr.:
23
3596 A
WÜRTTEMBERG. 1863. 18 kr. orange. AFA 4000,-
Kat.nr.:
29
3597 A
WÜRTTEMBERG. 1863. 18 kr. orange. Sign. (højt) BPP.
Kat.nr.:
29
360
3598 A
WÜRTTEMBERG. 1869. Taltype, 1 Kreuzer, grøn. Opfrankeret på helsagskonvolut. Rekommanderet brev sendt fra HEIDEMHEIM 19.2.(1873) til Frankfurt. Ankomststemplet FRANKFURT 20.2.73.
Kat.nr.:
36
3599 A
WÜRTTEMBERG. 1869. Taltype, 1 Kreuzer, grøn og 3 Kreuzer, rosa (par). Opfrankeret på helsagskonvolut. Sendt fra ISNY 4.9.(1872) til Genova i Italien. Ankomststemplet GENOVA 6.SET.72.
Kat.nr.:
36,38
3600 A
WÜRTTEMBERG. 1869. 2 kr. orange. AFA 1300,-
Kat.nr.:
37
3601 O
WÜRTTEMBERG. 1851-81. Albumside fra Album De Facimiles med officielle forfalskninger udgivet af Philatelist Unionen i Geneve i 1928 i et oplag på kun 500 stk.
Kat.nr.:
170
3602 O
LITTERATUR. 1829. Placat angående restriktioner på transportvejen ved Lübeck.
Kat.nr.:
3603 O
Planche med diverse i alle kvaliteter.
Kat.nr.:
3604 O
Kat.nr.:
3605 A
Planche med diverse i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
3606 O
Plancher med diverse i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
3607 O
Kat.nr.:
3608 O
Plancher med diverse Preussen og Sachsen i blandet kvalitet.
Kat.nr.: