Grækenland

Katalognr.

2688 A
1888. 2 l. lysbrun. Sc. (65) 225 $
Kat.nr.:
37
170
2689 A
1896. 10 dr. brun OL. AFA 4800,-
Kat.nr.:
76 *
2690 A
1906. OL sæt, 3 og 5 dr. er efterstemplet. AFA 3300,-
Kat.nr.:
129-42
270
2691 A
1906. 50 l. - 5 dr. OL. AFA 9.180,-
Kat.nr.:
138-42 *
340
2692 A
1912. 40 l. mørkblå fejlperforeret.
Kat.nr.:
168
2693 A
1933. Zeppelin sæt. AFA 2800,-
Kat.nr.:
359-60 *
2694 A
1946. 5000/15000 dr. rødlilla med blåt overtryk i 4-blok samt mærke med sort overtryk. AFA 8000,-
Kat.nr.:
543,a
410
2695 A
1946. 5000/15000 dr. rødlilla med sort og blåt overtryk. AFA 2350,-
Kat.nr.:
543,a
170
2696 A
1953. Nationale produkter sæt. AFA 950,-
Kat.nr.:
612-18 **
2697 O
SAMOS. 1913. Overtryks mærker i større enheder forfalskninger (Spiro)
Kat.nr.:
5,
2698 A
DEDEAGH. 1913. 3 forskellige med ældre blyantsignatur. Mi. 255 €
Kat.nr.:
18,
270
2699 A
EPIRUS. 1916. 1 l. - 5 dr. Overtryks sæt. De 4 højværdier sign. Krüger. AFA 4800,-
Kat.nr.:
32-46 *
2700 A
IONISKE ØER. Kefalonia og Ithaka. 1941. 10 L. lillakarmin. Mi. 1200 €
Kat.nr.:
34 **
2701 O
2 sider med diverse.
Kat.nr.:
190
2702 O
BAG I BOGEN. Planche med diverse.
Kat.nr.:
2703 O
Kat.nr.:
2704 A
Planche med diverse bedre. AFA 5650,-
Kat.nr.:
2705 A
Planche med diverse Hermeshoveder i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
2706 O
Planche med diverse inkl. områder.
Kat.nr.:
2707 A
Planche med diverse.
Kat.nr.:
2708 A
Planche med diverse.
Kat.nr.:
2709 O
Plancher med diverse.
Kat.nr.: