Danmark, Kvadrater

(side 4 af 4)
Katalognr.

76 A
1854. 16 sk. gråviolet. AFA 1800,-
Kat.nr.:
6
77 A
Kat.nr.:
6
78 A
Kat.nr.:
6
79 A
1858. 4 sk. brun med flosset ramme i øst.
Kat.nr.:
7
80 A
1858. 4 sk. brun x 8.
Kat.nr.:
7
81 A
1858. 4 Skilling på brev sendt fra ALTONA, 27.9.1858, ant. Ia, til Kiel.
Kat.nr.:
7
82 A
1858. 4 sk. brun på 2 breve.
Kat.nr.:
7,x
83 A
1858. 4 sk. brun med LUX nr. stp. 135: Ahrensböck.
Kat.nr.:
7x
84 A
1858. 8 sk. grøn x 3. AFA 3600,-
Kat.nr.:
8
85 A
1858. 8 sk. grøn x 4. AFA 4800,-
Kat.nr.:
8
86 A
1858. 8 sk. grøn. AFA 1200,-
Kat.nr.:
8
87 A
1858. 8 sk. grøn. AFA 1200,-
Kat.nr.:
8
88 A
1858. 8 sk. grøn. AFA 1200,-
Kat.nr.:
8
89 A
1858. 8 sk. grøn. AFA 1200,-
Kat.nr.:
8
90 A
1858. 8 sk. grøn. AFA 1200,-
Kat.nr.:
8
91 A
1863. 4 sk. brun x 12. AFA 1500,-
Kat.nr.:
9
92 A
1863. 16 sk. rosalilla. Sign. Møller BPP. AFA 6500,-
Kat.nr.:
10
93 A
Kat.nr.:
94 A
BRAMMINGE- TØNDER sn4, bureaustempel på brev, 8.4.1958 T.450.
Kat.nr.:
95 A
FRA FORBUNDSREPUB. / TYSKLAND - sjældent rammestempel på brev sidestemplet RØDBY HAVN, 6.9.1963.
Kat.nr.: