Denmark, Newspaper Stamps

Limit

680 A
1907. 5 øre blå med variant: Delvis udfyldt T i porto. AFA 1.400,-
2x **
Limit:
681 A
1907. 7 øre rød med variant: Ridser i våbenskjoldet til højre for 7-tallet, AFA 900,-
3u **
Limit:
682 A
1907. 10 øre lilla omv. vm.
4 **
Limit:
683 A
1907. 20 øre grøn.
5 **
Limit:
1023
684 A
1907. 38 øre orange velcentreret.
6 **
Limit:
520
685 A
1907. 38 øre orange med variant: Brud på R. AFA 1.600,-
6y **
Limit:
686 A
1907. 68 øre brun. AFA 2.500,-
7 **
Limit:
687 A
1907. 68 øre brun med variant: Farveplet over M.
7y **
Limit:
688 A
1907. 1 kr. blågrøn/rød.
8 **
Limit:
501
689 A
1914. 5 øre blå.
12 **
Limit:
503
690 A
1914. 5 øre blå med variant: Fed midterstreg i E. AFA 1.800,-
12z **
Limit:
691 A
1914. 8 øre grøn velcentreret.
14 **
Limit:
590
692 A
1914. 8 øre grøn med variant: Højre halvdel af øverste rammelinie mangler.
14x **
Limit:
508
693 A
1914. 20 øre grøn utakket oplag kun 100 stk. meget sjælden.
16U **
Limit:
1900
694 A
1914. 29 øre orange velcentreret.
17 **
Limit:
2970
695 A
1914. 38 øre orange med variant: Plet i 3-tallet.
18z
Limit:
696 A
1914. 41 øre brun med variant: Plet i sydposthorn.
19x **
Limit:
697 A
1914. 1 kr. blågrøn/brunrød. Attest LN. Pragt.
20 **
Limit:
2035
698 A
1914. 1 kr.blågrøn/rød med variant: Stor plet i sydposthorn. AFA 2.500,-
20y *
Limit:
2200
699 P
3 albumsider med diverse inkl. bedre ubrugte.
Limit:
475
700 P
Plancher med diverse inkl. pæne stp. og 38 øre tk. 14.
Limit: