German Occupation 1939/45

Limit

1588 A
FELTPOST. 1943. Krim. Pakkemærke. Attest Pickenpack. Mi. 2.000 €
II
Limit:
4500
1589 O
ST. NAZAIRE. 1945. 50 c. og 2 fr. sæt på 2 breve. Attest Tust.
1-2
Limit:
1590 A
LAIBACH. 1944. Overtryk sæt. Mi. 350 €
1-20 **
Limit:
1591 A
LITAUEN. 1941. Overtryk sæt. Mi. 200 €
1-9 **
Limit:
1592 A
ST. NAZAIRE. 1945. 2 og 4 fr. begge stp. Liberation på R-brev. Attest Pickenpack.
2
Limit:
1700
1700
1593 O
ESTLAND. Pernau. 1941. Overtryk sæt tp. I, 50 k. sign. Nemwalz. Mi. 3.800 €
5-10I **
Limit:
6750
1594 A
LAIBACH. 1944. Røde kors sæt. Sign. BPP. Mi. 1500 €
29-30
Limit:
1595 A
LAIBACH. 1944. Overtryk sæt. Sign. BPP. Mi. 1.500 €
31-32
Limit:
850
1596 A
LAIBACH. 1944. Overtryks sæt. Sign. BPP. Mi. 1500 €
31-32
Limit:
1597 A
LAIBACH. 1944. Vinterhjælp sæt. Sign. BPP. Mi. 3000 €
39-44
Limit:
2100
1598 O
BELGISK LEGION. 1942. Miniark sæt.
Limit:
1599 A
PLESKAU. 1941. 10 k. provisorie brevkort.
Limit:
1600 A
PLESKAU. 1941. 20 k. provisorie brevkort. Sign.
Limit:
1601 A
BELGISK LEGION. 1942. Feltpost sæt på brev.
I-IV
Limit:
1602 A
BELGISK LEGION. 1942. Feltpost takket/utakket sæt.
I-IV **
Limit:
1603 A
1945. 12 pf. rød propagandaforfalskning på sjældent brev med lodret fold. Mi. 600 €
16
Limit:
1604 P
LAIBACH. Yvert Tekkier albumblad med 3 lejlighedsstemplet sæt uden stp. garanti. Mi. 7.100 €
Limit:
1605 S
Samling i Leuchtturm album inkl. bedre.
Limit:
1600
1600
1606 P
Samling på 4 albumsider.
Limit:
1050