Berlin

Limit

2038 A
1949. Valutaramte miniark stp. på 1. dagen. Attest Schlegel. AFA 18.000,-
68-70
Limit:
3600
3600
2039 S
1948-90. Samling i indstiksbog få magler efter 1953.
Limit:
780
2040 S
1952-60. Samling i ringbind inkl. lidt tidligt og nyere del med få mangler. AFA o. 16.000,-
Limit:
2041 S
1955-90. Komplet postfrisk udbygget med breve m.v.
Limit:
2042 S
Indstiksbog med sammentryk.
Limit:
2043 S
Indstiksbog mest postfriske sæt i antal. AFA ca. 7.000.-
Limit:
2044 R
Lagerparti i 3 indstiksbøger med mange mærker.
Limit:
2045 S
Samling/parti i 3 indstiksbøger. AFA ca. 45.000,-
Limit:
2046 P
SAMMENTRYK. 3 sider med kun bedre dog ingen afstemplet i Berlin. MI. 5.358 €
Limit:
4500