Saar

Limit

1971 O
1948. Oversvømmelse miniark sæt. AFA 13.000,-
261-62 **
Limit:
1972 P
1920-34. Samling på Leuchtturm blade, samlingen mangler i hovednumre kun nr. 30 og 134 og er udbygget med nogle ekstra typer m.m. en del af det bedre er sign.
Limit:
4800
1973 S
1920-59. Samling i Leuchtturm album med klemlommer.
Limit:
1974 S
1946-59. Samling i springbind.
Limit:
1975 P
1947-59. Samling på sider bla. luftpost blokken.
Limit:
1976 S
1947-59. Velbesat samling i KABE album.
Limit:
950
1977 A
Lille planche. AFA ca. 1.740,-
Limit:
1978 S
Lille samling i album.
Limit:
1979 M
Lot med diverse forsendelser/FDCer.
Limit:
1980 S
Samling nyere del i springbind inkl. blok 1 postfrisk.
Limit:
1981 P
Samling på plancher.
Limit: