Russia

Limit

1800 A
1858. 10 kop. brun/blå harmonisk mærke med sjælden variant: Plet i L. Ex. Mikulski. Sign. Mikulski. Attest Mikulski.
Limit:
2300
1801 A
1858. 10 kop. brun/blå med helt perfekt LUX stp. Kowino og blækkryds, meget sjælden. Udstillingsobjekt.
Limit:
3700
1802 A
1875. 1 k. orange/sort, 2 k. rød/sort x 3 og 7 k. grå/rosa op R-brev 21.9.1882 til London, skjoldet i nedre højre hjørne samt bagklap mangler.
25,
Limit:
1803 S
UKRAINE. Samling med ældre del med overtryksmærker samt diverse nyere.
Limit:
1804 R
1858-91. Parti i plastlommer m.v. mange mærker inkl. mange næsten komplette årgange.
Limit:
880
1805 S
1958-69. Næsten komplet samling uden miniark meget samlet dobbelt.
Limit:
1806 S
1963-67. Ringbind med 11 plancher.
Limit:
1807 F
1965-2005. Samling i 6 bind.
Limit:
4000
4000
1808 S
1967-91. Ubrugt samling i tykt album masser af mærker og miniark, muligvis komplet.
Limit:
1809 R
1970. 61 x 106 mærker, 7 miniark og 3 småark i antal.
Limit:
411
1810 S
Indstiksbog med gamle mærker i store antal meget ens.
Limit:
1811 S
Indstiksbog med postfriske 4-blokke.
Limit:
1812 R
Kasse med diverse.
Limit:
1813 S
MOLDOVA. Indstiksbog med sæt og miniark fra 90erne.
Limit:
1814 R
Samling i 3 Schaubek album (ene bind lidt medtaget) til 1974. Tynd i det ældre men fra 1958 og frem godt besat.
Limit:
1815 R
Samling i 5 bind fra 1961 og frem.
Limit:
1816 R
Samling/lagerparti i 7 indstiksbøger overvejende 1960-90erne desuden komplet postfrisk samling 1992-94 i ringbind inkl. småark med sammentryk.
Limit:
1817 R
Kasse med ca. 350 helark.
Limit:
770