French Colonies

Limit

2302 P
ALGERIET. 1924-73. God og intakt samling opsat på Yvert fortrykssider mangler ganske få mærker fra at være komplet også afsnit bag i bogen.
Limit:
1700
2303 M
ALGERIET. 1962-87. 22 FDCer.
Limit:
2304 S
ALGERIET. Ældre lagerparti i Filaplas lagerbog frem til ca. 1970 inkl. godt afsnit bag i bogen.
Limit:
2305 S
ANTARKTIS 1955-93. Godt besat samling udbygget med nogle breve.
Limit:
6999
2306 A
BENIN. 1892. 10 c. sort/lilla i lodret par med ret og omv. overtryk. Sign.
5
Limit:
2307 S
INDOKINA. Indstiksbog med dubletter.
Limit:
2308 S
POLYNESIEN. 1984-2016. Samling i indstiksbog.
Limit:
2309 P
POLYNESIEN. 2 dobbeltplancher samt 3 maxikort.
Limit:
855
2310 P
TUNESIEN. 1888-1920. Samling på albumblade inkl. mange bedre mærker.
Limit:
2311 S
WALLIS ET FOTUNA. Samling i indstiksbog.
Limit:
950