DDR

Limit

1946 P
TJENESTE. ZKD. Type C. 1964. Sæt med alle 84 mærker afstemplet Ungültig, meget sjældent sæt. Mi. 1.400 €
31-45
Limit:
7700
1947 A
1948. 50 pf. grøn med håndovertryk Berlin. Sign. Herbst BPP. Mi. 1.500 €
ItI **
Limit:
1948 S
1948-70. Velbesat samling i Schaubek album inkl. Karl Marx blokke og meget andet.
Limit:
1949 R
1948-90. Dobbelt samling i 4 indstiksbøger.
Limit:
1600
1950 R
1949-90. Samling i 3 album. AFA (2013) 64.000,-
Limit:
1600
1980
1951 M
1986-89. 60 forsendelser sendt til Danmark.
Limit:
155
1952 S
Samling i 2 bind mange gode sæt, Karl Marx blokke er ubrugte.
Limit:
1953 R
Samling i 2 Schaubek album 1949-82, samt Leuchtturm album 1984-90, bedre i det gamle.
Limit:
1954 S
Samling/parti i indstiksbog. AFA ca. 37.000,-
Limit: