Italy

Limit

1653 A
1879. 25 c. blå. AFA 4.500,-
40 *
Limit:
1654 A
1879. 30 c. brun ægte stemplet. Attest Avi. AFA 14.000,-
41
Limit:
2800
1655 A
1889. 5 L. grøn/rød. AFA 4.800,-
49
Limit:
1656 A
1921. 1 L. brun/grøn B.L.P. med omv. vm. Attest Raybaudi. Sasaonne (12b) 15.000 €
122n **
Limit:
7000
7000
1657 A
1948. Revolution sæt. AFA 3500,-
673-84 **
Limit:
1658 S
MALTESERORDENEN. 1966-78. Samling i rødt album.
Limit:
1659 P
MALTESERORDENEN. 8 sider med diverse inkl. miniark, ses ikke så tit.
Limit:
1660 A
FASCISTREPUBLIK. 1944. 2 L. skiffergrå luftpost. Sign. AFA 8.000,-
39
Limit:
1661 A
PAKKEPOST. 1946. 300 L. lillabrun. Attest Caffaz. AFA 20.000,-
67 **
Limit:
1662 P
ERITREA. 1924. 1 og 2 c. i helark et par 1 c. med misfarvning. Mi. 1.650 €
80-81 **
Limit:
1663 M
+SAN MARINO. Ca. 40 forsendelser.
Limit:
1664 S
1942-70. Samling inkl. bedre fra 1950erne.
Limit:
1665 S
1966-86. Komplet samling i rødt SAFE album.
Limit:
1666 S
2004-11. Samling i indstiksbog.
Limit:
5000
1667 S
Indstiksbog med bedre mærker, en del stater m.v. uden garanti.
Limit:
1668 P
KOLONIER. Dobbelt planche. Høj katalogværdi.
Limit:
1669 K
LITTERATUR. Sassone 2016.
Limit:
352
1670 P
Lot med 8 ældre forsendelser.
Limit:
1671 K
UDVALGSHÆFTER. 39 stk. med diverse.
Limit:
1050