German Occupation 1914/18

Limit

5669 O
RUMÆNIEN. Planche med diverse i blandet kvalitet.
Limit:
5670 A
BELGIEN. 1916. 3 c/3 pf. mørkbrunocker, alm. vedlagt. Mi. (11b) 450 €
11
Limit:
5671 A
OB OST. 1916. 1 mk. rød på klip med LUX stp.
12
Limit:
63
5672 A
RUMÆNIEN. 1918. 5 pf. grøn og portomærke på bagsiden sat i porto.
3,
Limit:
5673 A
BELGIEN. Planche med diverse.
Limit:
5674 A
OB. OST. 1916. 2 forskellige mærker på blankobrev med lodret og vandret fold. Sign. Krüger.
Limit:
5675 O
Plancher med 5 forsendelser.
Limit:
5676 A
POLEN. 1916. Ægte brugskort med Warszawa bypost 6 gr. kortet med knæk og rift, god brugsforsendelse.
Limit:
5677 O
POLEN. 4 forsendelser i blandet kvalitet.
Limit:
5678 A
POLEN. 5 forskellige mærker på brev sendt fra den schweiske konsul til Zürich, udlandspost fra det besatte Polen er sjælden, bemærk stemplet på forsiden under R-mærkaten.
Limit:
440
5679 A
RUMÆNIEN. 4 samlerbreve.
Limit:
5680 O
RUMÆNIEN. Plancher med diverse i blandet kvalitet.
Limit:
231