German Empire

(page 1 of 10)
Limit

5274 A
1872. 1/4 gr. violet, lille brystskjold. AFA 1000,-
Limit:
5275 O
1872. Lille brystskjold komplet på albumside i blandet kvalitet. AFA 25100,-
1-15 *
Limit:
5276 A
1872. 1/4 - 5 gr. i blandet kvalitet. AFA 2990,-
1-6
Limit:
5277 A
1872. 1/3 gr. grøn, lille brystskjold (sign. Brugger BPP) og 1/3 gr. grøn stort brystskjold. AFA 600,-
2,17
Limit:
5278 A
1872. 1/3 gr. grøn, lille brystskjold (sign. Brugger BPP) og 1/3 gr. grøn, stort brystskjold. AFA 600,-
2,17
Limit:
75
75
5279 A
1872. 1/3 gr. grøn, sign. Brugger BPP, og 1/2 gr. teglrød, begge lille brystkjold. AFA 850,-
2-3
Limit:
5280 A
1872. 1/2 gr. teglrød, lille brystskjold, 2 mærker. AFA 900,-
3
Limit:
5281 A
1872. ½ gr. teglrød. AFA 450,-
3
Limit:
5282 A
1872. 1 gr. rosa, lille brystskjold; planche med 10 mærker. AFA 1000,-
4
Limit:
5283 O
1872. 1 gr. og 3 kr. på 2 breve.
4,25
Limit:
75
75
5284 A
1872. 2 gr. blå, lille brystskjold; planche med 4 mærker. AFA 640,-
5
Limit:
5285 A
1872. 5 gr. gråbrun single på R-brev, brevet med småfejl.
6
Limit:
5286 A
1872. 5 gr. gråbrun, lille brystskjold, luxusstemplet Godesberg. AFA 1000,-
6
Limit:
1111
5287 A
1872. 5 gr. gråbrun, lille brystskjold. AFA 1000,-
6
Limit:
5288 A
1872. 2 kr. teglrød. AFA 6000,-
8 *
Limit:
5289 A
1872. 1/2 gr. orange, lille brystskjold, i parstykke på brevklip, sign. M. Sommer BPP. AFA 1000,-
14
Limit:
5290 A
1872. 2 kr. orange korte tk. AFA 1900,-
15
Limit:
5291 A
1872. 2 kr. orangegul kort tak. AFA 1700,-
15
Limit:
187
5292 A
1872. 2 kr. orangegul uden lim. AFA 400,-
15 *
Limit:
5293 A
1872. 1/4 gr. violet pragt stp. AFA 1000,-
16
Limit:
5294 A
1872. 1/4 gr. violet, stort brystskjold, sign. Hennies BPP. AFA 1000,-
16
Limit:
5295 A
1872. 1/4 gr. violet. AFA 1000,-
16
Limit:
5296 O
1872-74. Albumside med diverse brystskjolde i blandet kvalitet. AFA 7300,-
16, *
Limit:
5297 A
1872. 1/3 gr. grøn LUX stp. Bremen.
17
Limit:
488
5298 A
1872. 1 gr. rosa i parstykke på lille brevklip, stemplet BURG S. DITHM. 9.10.73.
19
Limit: