German Occupation 1939/45

Limit

1841 P
LETLAND. 1941. 4 forskellige helaark. Mi. (1,2,4,5) 800 €
1, **
Limit:
1842 P
LETLAND. 1941. 5, 10, 20 og 30 K. i ark. Mi. (1,2,4,5) € 1.400
1, **
Limit:
1843 P
ESTLAND. Dorpat. 1942. Arkmappe med diverse arkdele flere 100 sæt. AFA 18.000,-
4-9 **
Limit:
1325
1844 A
NORDFRANKRIG. 1940. 10 c. blå og 90+35 c. med dobbeltovertryk på brev sign. Köhler.
7,
Limit:
1600
1845 A
NORDFRANKRIG. 1940. 2,50 fr. mørkgrøn i lodret par tp. I på brev fra Dunkeroue til Malo. Sign. BPP. Mi. (løst par) 2.000 €
27I
Limit:
3700
1846 A
LAIBACH. 1944. Luftpost sæt. Sign. Bühler. Mi. 3.000 €
33-38
Limit:
2100
1847 A
FRANKRIG. Dünkirchen. 1940. 1,50 fr. brunrød på brev fra Dunkerque til Arneke, meget sjlæden der kendes kun få. Attest Pickenpack. MI. Uden pris.
43
Limit:
4000
1848 A
FRANKRIG. Dünkirchen. 1940. 70 c. sort i nedre marginalblok med overtryk i randen, muligvis unik. Sign. BPP.
133
Limit:
2600
1849 O
SCHALBURG. 1941. 2 forskellige mærker uden lim og 2 blanko kuverter stp. Schalburg Korpset.
I-II *
Limit:
1850 S
Fin samling i album.
Limit:
1851 A
RUSLAND. 1941. Opfrankeret brevkort stemplet på dagen for den russiske invasion 22.6.1941.
Limit:
264
1852 P
SERBIEN. Komplet samling inkl. blok 1 - 4.
Limit: