Italy

Limit

1442 A
1879. 25 c. blå. AFA 4.500,-
40 *
Limit:
1443 A
1889. 5 L. grøn/rød. AFA 4.800,-
49
Limit:
1444 A
1922. Filatelistkongres i Trieste sæt på klip. AFA 7.200,-
127-30
Limit:
1445 A
1948. Revolution sæt. AFA 3500,-
673-84 **
Limit:
1446 P
KOLONIER. Rodet lot på indstikssider inkl. bedre.
Limit:
1447 S
MALTESERORDENEN. 1966-78. Samling i rødt album.
Limit:
1448 P
MALTESERORDENEN. 8 sider med diverse inkl. miniark, ses ikke så tit.
Limit:
1449 S
SICILIA. Mærkater fra Calabria i indstiksbog.
Limit:
1450 A
FASCISTREPUBLIK. 1944. 2 L. skiffergrå luftpost. Sign. AFA 8.000,-
39
Limit:
1451 P
LITTERATUR. 2016. Sassone I volume.
Limit:
1452 M
+SAN MARINO. Ca. 40 forsendelser.
Limit:
1453 S
1861-1974. Restsamling med bl.a. bedre klassisk.
Limit:
1454 S
1862-2006. Samling i 3 album primært stemplet opsat efter motiver. AFA ca. 40.000,-
Limit:
3000
1455 R
5 lagerbøger bla. lille indstiksbog med Trieste.
Limit:
1456 S
Gammel dubletparti i 2 Filaplas ringbind.
Limit:
1457 S
Indstiksbig med dubletter inkl. noget Fiume.
Limit:
1458 P
Moderne på albumsider. Pålyd. 97 €
Limit:
1459 P
Parti på små salgskort. AFA ca. 35.000,- (dog fra gammelt katalog).
Limit:
1460 S
Samling i spansk album langt overvejende komplet op til 1990 med næsten alle de gode sæt komplet fra 1920-30erne inkl. bedre luftpost med Balbo m.m.
Limit:
7500
1461 M
Årgange 1963-68 og 1970-75.
Limit: