West Germany

(page 1 of 2)
Limit

1709 A
1951. Ny tegning sæt 4, 8, 15 og 60 pf. med korte takker. AFA 18.500,-
1086-1 **
Limit:
1710 P
SMÅARK. 1994-95. Plancher med diverse.
Limit:
1711 P
SMÅARK. 1995. Plancher med diverse.
Limit:
1712 P
SMÅARK. 1996-97. 2 dobbeltplancher med diverse.
Limit:
1713 P
SMÅARK. 1996. 2 dobbeltplancher med diverse.
Limit:
1714 S
17 plancher med ældre inkl. bedre mærker.
Limit:
1715 S
1947-90. Samling i springbind, ældre del mest stemplet, nyere postfrsik, noget samlet dobbelt.
Limit:
1716 S
1949-2004. Samling i 2 indstiksbøger vægten på det nyere. AFA 18.000,-
Limit:
1717 R
1951-2014. 3 lagerbøger. Lavt opråb.
Limit:
1718 S
1952-90. Samling i indstiksbog.
Limit:
1719 F
2 flyttekasser med FDCer med stempler og postfriske mærker i alle kvaliteter.
Limit:
1720 M
A-4 lomme med mange mærker.
Limit:
1721 M
A-5 lomme med mange mærker mest i blokke.
Limit:
1722 R
ETB. 2014-18. Samling i 5 bind ser ud til at være nogenlunde komplet i perioden noget af det sidste mangler for 2018.
Limit:
1723 R
FDC. 1959-98. Kasse med mange kuverter. Mi. € 2087
Limit:
1724 R
HELARK. 4 arkmapper med billedmærker. Meget høj katalogværdi.
Limit:
1725 M
HÆFTER. Ca. 130 "private" røde kors hæfter stemplet.
Limit:
1726 S
HÆFTER. Mappe fyldt med private hæfter.
Limit:
1727 S
HÆFTER. Mappe med mængder af automathæfter.
Limit:
1728 P
HÆFTER. Plancher med diverse. Mi. 455 €
Limit:
1729 P
HÆFTER. Plancher med diverse. Mi. 765 €
Limit:
1730 S
HÆFTER. Private små hæfter ofte med 1-3 mærker. Stor samling i tykt ringbind.
Limit:
1731 S
HÆFTER. Tyk SAFE mappe med uofficielle hæfter, flere hundrede forskellige.
Limit:
3500
1732 S
MINIARK. Samling både stemplet og postfrisk.
Limit:
1733 S
Ringbind med plancher.
Limit: