France

(page 1 of 2)
Limit

1281 A
1849. 2 fuldrandede mærker med minimal tyndhed. AFA 13.000,-
1-2
Limit:
1750
1282 A
1849. 40 c. orangerød. AFA 4.500,-
5
Limit:
1283 A
1870. Bordeaux udgave. 5 og 80 c. med minimale tyndheder. AFA 12.390,-
36-44
Limit:
1284 A
1877. 1 v. sprt på blåt papir utakket uden garanti.
68 *
Limit:
1285 A
1902. 15 c. orange i utakket 4-blok uden lim. Sign. Calves.
102 *
Limit:
1286 A
1906-07. 45 c. 4-blok med mellemstykker.
118 **
Limit:
1287 A
1920-21. 2 fr. orange/blå 4-blok. AFA 3.200+
136 **
Limit:
1288 A
1924-31. 3 fr. violet/blå i marginalblok med nummer.
188 **
Limit:
1289 A
1927. Sammentryk fra miniark hængslet på mitderstykket. AFA 4.800,-
215-16 **
Limit:
1290 A
1927. Luftpost sæt på sjælden FDC med lodret fold til venstre for mærker. Maury 3.000 €
217-18
Limit:
1291 A
1927. Luftpostudstilling sæt på FDC 2 fr. defekt i højre side. Maury 3.000 €
217-18
Limit:
1292 A
1930. 1,50 fr. blå med perfin EIPA 30.
246
Limit:
1293 A
1936. 50 fr. grøn. AFA 10.000,-
301 **
Limit:
1294 A
1936. 50 fr. 2 luftpostmærker. AFA 5.000,-
301-02
Limit:
1295 O
1943. Nationalhjælp i ark med 5 x 5-striber har været foldet. AFA 3.750,-
578-82 **
Limit:
1296 P
1959. Berømte franske mænd. 40 sæt. AFA 2.880,-
1266-7 **
Limit:
1297 A
1971. De Gaulle i utakket 5-stribe x 3. Naury 975 €
1808-1 **
Limit:
1298 A
PORTO. 1881. 5 fr. sort uden lim. AFA 26.000,-
24 *
Limit:
1299 A
Italiensk flåde base Bordeaux. 1944. 15 og 50 c. med overtryk base atlantic på censurbrev, blyant notat Cicio inde i brevet, lodret fold og rifter fri af mærker samt bagklap mangler. Maury (15 c.) 15.000 €
Limit:
12000
1300 O
LEVANT. 1870. Blandingsfrankatur fransk/Ægyptisk fra Alexandria til Marseilles, sjælden.
Limit:
1301 A
MONTREUIL BELLAY. Porto. Befrielses overtryk. Mi. 325 €
Limit:
225
1302 A
MONTREUIL-BELLAY. 1944. 8 forskellige mærker. Ceres 325 €
Limit:
225
1303 S
+KOLONIER. Mappe med 61 breve/kort et par stykker med fejl.
Limit:
1304 R
1849-2005. 6 bøger noget samlet dobbelt, det ældre i blandet kvalitet.
Limit:
1305 A
1936-47. Luftpost lille planche.
Limit: