French Colonies

Limit

1973 P
11 plancher med Guadeloupe, Dahomey og Guinea.
Limit:
1974 S
30 siders indstiksbog.
Limit:
1975 S
ALGERIET. Indstiksbog.
Limit:
1976 O
God dobbelt planche. Mi. o. € 1500
Limit:
1977 A
ILE ROUAD. 1916. 4-blok sæt. Sign.
1-3
Limit:
1978 S
Indstiksbog med rester også noget Tyskland.
Limit:
1979 S
MAROKKO m.v. Indstiksbog med samling/parti.
Limit:
1980 S
MAROKKO. Indstiksbog med mange mærker.
Limit:
1981 A
REUNION. 1937. Roland Garros i 4-blok på R-brev.
Limit:
1982 A
SOUDAN. 1901. 15 c. på brev til Algeriet, bagklap mangler.
Limit:
1983 O
SYRIEN. 1958. Utakket miniark sæt, 1. ark med 1 cm. rift.
V3, **
Limit:
1984 S
TUNESIEN. Indstiksbog med bl.a. en del postfrisk.
Limit:
1985 A
TUNESIEN. Porto. 1904. 15c . blå i 15-blok 1 række næsten adskilt men de 10 tete-beche perf. er ok. Atteskopi Calves. Maury 5.000 €
4 **
Limit:
1986 S
TUNESIEN. Samling/parti i indstiksbog.
Limit: