Berlin

Limit

1853 A
1948. 2 - 84 pf. sort overtryk. Sign. BPP. AFA 2.845,-
1-16
Limit:
1854 A
1948. Sort overtryk sæt. Sign. BPP. AFA 2.900,-
1-20 **
Limit:
1855 A
1948. 3 mk. brunrød. Sign. BPP. AFA 5.500,-
19
Limit:
954
1856 A
1948. 5 mk. blå korte takker. Sign. BPP lidt højt. AFA 6.000,-
20
Limit:
1857 A
1949. Rødt overtryk sæt. Sign. BPP (minus 60 pf.). AFA 7.000,-
21-34
Limit:
1858 A
1949. Rødt overtryk sæt. Sign. BPP . AFA 11.500,-
21-34 **
Limit:
1859 A
1949. UPU sæt. Sign. BPP. AFA 6.200,-
35-41 **
Limit:
1860 A
1949. Tyske bygningsværker sæt. AFA 6.300,-
42-60 **
Limit:
1861 A
1949. Valutaramte miniark. AFA 7.500,-
68-70 **
Limit:
1862 A
1949. Valutaramte sæt. Sign. BPP. AFA 2.700,-
68-70 **
Limit:
1863 A
1949. Valutaramte sæt. Sign. BPP. AFA 4.600,-
68-70
Limit:
1864 S
1948-61. Komplet samling.
Limit:
6750
1865 S
1948-89. Komplet stemplet i de første år inkl. rød og sort overtryk, valutaramre inkl. miniark og alle klokker lidt huller i de senere år som også er samlet delvist postfrisk.
Limit:
5000
1866 P
1948-90. Godt besat samling.
Limit:
1867 S
1949-90. Samling pænt besat dog er nogle af de bedste taget ud.
Limit:
1868 M
A-4 lomme med mange mærker.
Limit:
1869 M
A-4 lomme med mange mærker.
Limit:
1870 S
Indstiksbog med diverse inkl. varianter og typer også noget andet.
Limit:
1871 S
Indstiksbog med diverse.
Limit:
1872 S
Lagerbog.
Limit:
1873 S
Mindre samling i 2 album Lindner/SAFE.
Limit:
1874 S
Samling i album.
Limit:
1875 P
Samling på albumsider inkl. bedre.
Limit:
3600
1876 P
Samling på sider inkl. bedre.
Limit: