Greenland, Parcel Post

Limit

902 A
1905. 5 øre lysbrun takket 3 sider. AFA 6.200,-
2A1
Limit:
715
903 A
1910. 5 øre lysbrun tryk 2 takket 3 sider. AFA 6.200,-
2A1
Limit:
904 A
1905. 10 øre blå takket 3 sider. AFA 4.500,-
3A1
Limit:
905 A
1915. 2 øre gul. AFA 1.800,-
5 *
Limit:
906 A
1919. 2 øre gul tryk 2 krigspapir. AFA 8.500,-
5B **
Limit:
907 A
1918. 5 øre lysbrun tryk 1 kartonpapir utakket venstre side, let stemplet, meget sjælden kendes kun 6 stk. Attest LN. Facit (6Iv2).
6I
Limit:
7800
908 A
1915. 10 øre mørkblå kartonpapir. AFA 1.500,-
7I
Limit:
909 A
7I
Limit:
910 A
1915. 15 øre violet kartonpapir. Sign. AFA 7.000,-
8I **
Limit:
911 A
1930. Thiele sæt. AFA 3.400,-
10-12
Limit:
912 A
1937.10 øre i 4-blok afstemplet Kolonien Julianehaab.
15
Limit:
603