Denmark, Quadrants

(page 2 of 2)
Limit

26 A
1854. 16 sk. gråviolet annuleret med LUX svensk stp. MALMÖ.
6
Limit:
5000
27 A
1854. 16 sk. gråviolet med luprand i nv. AFA 4200,-
6 *
Limit:
425
425
28 A
1854. 16 sk. i nuancer. AFA 3.600,-
6
Limit:
29 A
1858. 4 sk. brun i par. Sign.
7 *
Limit:
30 P
1858. 4 sk. Samling nr. stempler. 93 stk. bla. 108 m.v. blandet mærke kvalitet.
7
Limit:
1210
31 A
1858. 8 sk. grøn uden lim. Sign. Köhler. AFA 6.200,-
8 *
Limit:
32 A
1863. 4 sk. brun i par.
9 *
Limit:
33 A
1863. 4 og 16 sk. (småfejl). Attest (16 sk. ) Chairman. AFA 6.625,-
9-10
Limit:
34 A
1863. 16 sk. rosalilla hårdt hængslet, lille skjold på forsiden samt vandret fold. AFA 11.000,-
10 *
Limit:
35 A
1863. 16 sk. rosalilla lille tyndhed. AFA 6.500,-
10
Limit:
36 A
1863. 16 sk. rosalilla på brev til Upsala stp. Malmö 11.11.1863, bagklap mangler. Ex. Chr. Andersen. Attest Dr. Debo.
10
Limit:
10000
10000
37 A
1863. 16 sk. rosalilla. AFA 6.500,-
10
Limit:
850
38 A
1863. 16 sk. rosalilla. Attest GLN.
10
Limit:
39 A
1863. 16 sk. rosalilla. Attest LN. AFA 6.500,-
10
Limit:
40 A
10
Limit:
41 A
1863. 16 sk. stukken kant farvefrisk. Attest Kaiser.
10
Limit:
42 A
1863. 16 sk. stukken kant. Attest Kaiser.
10
Limit:
43 S
STEMPLER. Samling på 25 sider i springbind inkl. bedre.
Limit:
3586