Allied Occupation

Limit

2231 A
THÜRINGEN. 1945. Jule miniark på kort afstemplet 24.12.45. Mi. 2.000 €
12
Limit:
2700
2232 A
THÜRINGEN. 1946. Genopbygnings miniark. AFA 16.000,-
23-26
Limit:
2700
2233 P
THÜRINGEN. 1946. Sammentryk fra stor ark.
23-26 **
Limit:
2234 A
VESTSACHSEN. 1946. Utakket miniark. AFA 2500,-
41-44
Limit:
2235 A
WESTSACHSEN. 1946. Leipzig messe miniark. AFA 2500,-
41-44
Limit:
425
2236 A
ZONER. 1948. Taltype med rammelinier overtryk sæt. Sign. BPP. AFA 4.200,-
50-66 **
Limit:
2237 A
ZONER. 1948. Netmønster overtryk sæt. Sign. BPP. AFA 9.400,-
NI-IX **
Limit:
2238 A
ZONER. 1948. Rammelinier overtryk sæt. Sign. BPP. AFA 5.400,-
RI-IX **
Limit:
850
2239 P
ALLIERET BESÆTTELSE. Samling på Leuchtturm blade.
Limit:
2240 S
AM POST. Indstiksbog med diverse.
Limit:
2241 S
AM-POST. Fælles udgaver m.v. Lagerbog.
Limit:
2242 A
BESÆTTELSE AF FRANKRIG. 1945. 50 c. grøn og 1,50 fr. brun på brev. Sign. Tust BPP.
Limit:
2243 A
BESÆTTELSE AF FRANKRIG. 1945. R-brev med 2 mærker overtryk Liberation. Attest og sign. Pickenpack.
Limit:
2244 S
BYGNINGSSERIEN. Mappe med diverse inkl. dobbelttryk, varianter m.v. også lidt andet.
Limit:
2245 S
SBZ. Rigtig god samling i Leuchtturm album med lommer, mange bedre sæt og miniark i forskellige typer.
Limit:
10000
10000
2246 P
ZONER-SBZ. Lille samling på albumblade.
Limit:
2247 P
ZONER. Lille samling på indstikssider.
Limit:
2248 S
ZONER. Samling med diverse inkl. bedre Røde Kors sæt, AM POST og bygningsserie.
Limit: