Vesttyskl. Bund

(side 1 af 2)
Katalognr.

1888 A
1966. 30 pf. med variant: Afskåret hjørne i marginal par. Mi. (515I) € 800
Kat.nr.:
1465 **
1889 A
1966. 30 pf. med variant: Afskåret hjørne. Mi. (515I) € 800
Kat.nr.:
1465
1890 R
+BERLIN. Kasse med mange ark/arksæt mest fra 60erne.
Kat.nr.:
1891 R
1949-2006. Samling i 4 KABE album godt besat nyere del er postfrisk.
Kat.nr.:
1892 S
1949-2007. Samling i 3 Schaubek album inkl. bedre mærker og sæt.
Kat.nr.:
1893 S
1949-64. Samling i bind inkl. flere bedre.
Kat.nr.:
2300
1894 S
1949-69. Samling i Lindner album det ældre samlet dobbelt.
Kat.nr.:
1895 S
1949-73. Samling i Schaubek album ser komplet ud.
Kat.nr.:
1896 S
1949-77. Meget nær komplet samling i Leuchtturm album.
Kat.nr.:
1897 S
1949-87. God besat samling i Schaubek album.
Kat.nr.:
1898 S
1949-89. Komplet samling i 3 Lindner album med kassetter.
Kat.nr.:
1899 S
1949-99. Komplet samling i 2 Leuchtturm album med kassetter inkl. mange LUX stp.
Kat.nr.:
1900 F
1949-99. Samling i 4 SAFE dual album meget samlet dobbelt i den ældre del mest stemplet.
Kat.nr.:
1901 R
1998-2000. Førstedagssamlerblade i 4 tykke luxus ringbind med kassetter samt flere fra tidligere årgange.
Kat.nr.:
1902 F
2 tunge flyttekasse med store returbreve fra 1970-2000.
Kat.nr.:
1903 R
4 bøger mest postfrisk materiale inkl. lidt fra euro tiden.
Kat.nr.:
1904 S
48-siders indstiksbog halv fyldt med sammentryk inkl. bedre tidlige fra posthornserien. Mi. ca. 2.800 €
Kat.nr.:
950
1905 M
FRANKERINGSETIKETTER. Lille lot med diverse varianter m.v.
Kat.nr.:
1906 P
HÆFTEARK. 1958-60. Heuss stående og liggende vm. Lidt småfejl. Mi. € 2.950,-
Kat.nr.:
2700
1907 S
HÆFTER. Mappe med diverse.
Kat.nr.:
1908 S
Indstiksbog med miniark. AFA 14.400,-
Kat.nr.:
1909 F
Lagerparti på plancher i 7 tykke ringbind primært postfrisk materiale inkl. mange miniark m.v. op til år 2000.
Kat.nr.:
1910 R
Parti i 7 album/indstiksbøger.
Kat.nr.:
1911 O
Planche med diverse bedre mærker.
Kat.nr.:
1912 S
Samling i album inkl. bedre.
Kat.nr.: