Berlin

Katalognr.

2249 A
1948. Sort overtryk sæt. AFA 2.900,-
Kat.nr.:
1-20 **
2250 A
Kat.nr.:
1-20 **
2251 A
1948. 2 mk. mørklilla med sort overtryk lidt korte takker. Sign. Lippschutz BPP lidt højt. AFA 4.000,-
Kat.nr.:
18
210
2252 A
1949. Røde overtryk sæt, højværdier sign. BPP. AFA 7.000,-
Kat.nr.:
21-34
2253 A
1949. Røde overtryk sæt. Sign. BPP minus 6 of 8 pf. AFA 11.500,-
Kat.nr.:
21-34 ** *
2254 A
1949. Rødt overtryk sæt. AFA 11.500,-
Kat.nr.:
21-34 **
2255 A
1949. UPU sæt. AFA 6.500,-
Kat.nr.:
35-41 **
2256 A
1949. Tyske bygningsværker sæt. AFA 6.300,-
Kat.nr.:
42-60 **
2257 A
1948. Sort overtryk lille planche.
Kat.nr.:
2258 S
1949-90. Godt besat samling dog sort overtryk uden garanti.
Kat.nr.:
2259 S
1950-90. Komplet samling i Sieger album.
Kat.nr.:
2260 S
Lagerbog et par af de bedre med taknings mangler. Høj katalogværdi.
Kat.nr.:
2261 S
Lagerparti i 2 tunge bind.
Kat.nr.:
2262 M
Lille ældre kartotek.
Kat.nr.:
2263 P
Mappe med ark og arkrester.
Kat.nr.:
220
2264 O
Planche med varianter. Mi. (2017) € 846
Kat.nr.:
2265 S
Samling i indstiksbog et par af de dyreste med fejl. AFA 15.000,-
Kat.nr.:
2266 S
Samling i Leuchtturm album.
Kat.nr.:
2267 S
Samling i Schaubek album.
Kat.nr.:
2268 S
Samling i springbind komplet i det ældre inkl. bedre sæt.
Kat.nr.:
2269 P
Samling med bedre mærker.
Kat.nr.:
2270 P
Samling på sider inkl. bedre.
Kat.nr.:
2271 P
Samling på sider inkl. flere bedre mærker/sæt.
Kat.nr.:
2272 S
TILBEHØR. 1948-90. Sieger album med komplet samling 1976-90.
Kat.nr.: