Allieret Besætt.

Katalognr.

2230 A
HOLZHAUSEN. 1945. Overtryk sæt nr. 3 x 2 den ene med udtalelse Heubach. AFA 7.400,-
Kat.nr.:
1-3
2231 A
THÜRINGEN. 1945. Velgørenhed miniark. AFA 3.000,-
Kat.nr.:
12 **
2232 A
ENGELSK OG AMERIKANSK ZONE. 1948. Netmønster sæt. Sign. Schlegel BPP. AFA 24.500,-
Kat.nr.:
33-49
3000
2233 A
ENGELSK OG AMERIKANSK ZONE. 1948. Rammelinie sæt. Sign. Schlegel BPP. AFA 15.500,-
Kat.nr.:
50-66
2234 A
ZONER. 1948. 50, 80, 90 pf. og 1 mk. 50 pf. med tyndhed. AFA 5.050,-
Kat.nr.:
90-95B **
210
2235 O
ZONER. 1949. Hannover messe 10 sæt på FDCer (et mærke mangler hjørne) dertil miniark på FDC. Mi. 1.250 €
Kat.nr.:
103-05
2236 A
ENGELSK OG AMERIKANSK ZONE. 1948. Rammelinie sæt. Sign. Schlegel BPP. AFA 18.300,-
Kat.nr.:
R-I-X
2237 P
AM POST. Parti med diverse på plancher.
Kat.nr.:
2238 P
AM-POST. Arkmappe med ark, arkrester samt løse mærke.
Kat.nr.:
2239 P
BIZONE. Samling på sider inkl. bedre sæt og miniark.
Kat.nr.:
358
2240 K
Kartotek. Vestzoner bla. en del fransk zone.
Kat.nr.:
2241 A
POSTHORN OVERTRYK. Planche alle med skadet lim og uden garanti. AFA 24.300,-
Kat.nr.:
2242 P
SBZ. Parti diverse ark.
Kat.nr.:
2243 S
TILBEHØR. SBZ. Sieger album med lidt postfriske mærker.
Kat.nr.:
303
2244 P
ZONER-BUND. Samling på 20 sider inkl. bedre.
Kat.nr.:
2245 S
ZONER. Indstiksbog med diverse.
Kat.nr.:
2246 S
ØST OG VEST ZONER. Indstiksbog med diverse.
Kat.nr.: