Grønland

(side 1 af 4)
Katalognr.

555 O
1939. Sæt på 2 R-breve stemplet Julianehaab 2-4-1939.
Kat.nr.:
1-7
265
556 O
1945. Amerikaner sæt på FDC Upernavik 1-2-1945.
Kat.nr.:
8-16
841
557 A
1945. Amerikaner sæt. AFA 2.700,-
Kat.nr.:
8-16 **
558 O
1945. Amerikaner udgave sæt på FDC stp. Upernavik.
Kat.nr.:
8-16
840
559 O
1942. Amerikaudgave og Danmark befriet sæt.
Kat.nr.:
8-25 **
1600
1600
560 O
1945. Danmark befriet på blancokuvert "afstemplet" Sukkertoppen 5.5.1945.
Kat.nr.:
17-25
561 A
1945. Danmark befriet sæt.
Kat.nr.:
17-25 *
562 A
1945. Danmark befriet sæt. AFA 8.000,-
Kat.nr.:
17-25
563 A
Kat.nr.:
17-25
564 A
1945. Danmark befriet. AFA 8.000,-
Kat.nr.:
17-25
1600
565 A
Kat.nr.:
17-25 **
1600
566 A
1945. Danmark befriet ændrede farver sæt. Attest LN.
Kat.nr.:
20-25a
4000
567 A
1945. Ændrede farver sæt.
Kat.nr.:
20-25a **
3200
568 A
1945. Ændrede farver delvist stemplet i 1973.
Kat.nr.:
20-5a
569 A
1945. Ændrede farver komplet sæt. AFA 16.000,-
Kat.nr.:
20-5a **
2900
570 A
1945. 10 øre Danmark befriet ændrede farver. Sign. Dr. Debo.
Kat.nr.:
20a **
571 A
1945. 10 øre med rødt overtryk. AFA 2.400,-
Kat.nr.:
20a *
572 A
1945. 10 øre rødt overtryk. Ejermærke. AFA 5.000,-
Kat.nr.:
20a **
573 A
1996. Provisorie sæt på FDC.
Kat.nr.:
283-84
574 M
2007. Amnesty Børnekonvention miniark LUX stp. x 25.
Kat.nr.:
483
575 P
LITTERATUR. Mesters Vig 1950-85, 3 hæfter.
Kat.nr.:
576 P
LITTERATUR. Skibsforbindelsen til Grønland 1871-1908, 2 hæfter.
Kat.nr.:
577 S
+FÆRØERNE. 1938-99. Samling i Facit fortryksalbum få mærker mangler. AFA 11.500,-
Kat.nr.:
578 P
+FÆRØERNE. 5 dobbelt plancher.
Kat.nr.:
579 S
+FÆRØERNE. Juleark 1977-99. Samling med ofte 2 af hver.
Kat.nr.: