Danmark, Stålstik

Katalognr.

177 A
1933. 10 øre orange tp. I. Attest LN.
Kat.nr.:
202a *
6000
178 A
1936. 30 øre blå med variant: Dobbeltpræg. AFA 3.200,-
Kat.nr.:
233x **
179 P
1940. 15 øre grøn i ufoldet helark. AFA 8.000,-
Kat.nr.:
257a **
180 M
1942-46. Chr. X. 30 bundter.
Kat.nr.:
274,
181 A
1944. Røde Kors 4-blok hvor 5-tallet i sø-hjørne mangler, et 5-tal påtrykt på bagsiden lille tyndhed men sjælden.
Kat.nr.:
283 *
182 M
1930. 10 øre brun med variant. Bundt med 100 stk. AFA 7.500,-
Kat.nr.:
289x
183 P
1962. 10 øre grøn i helark lidt fejlperforeret i venstre side.
Kat.nr.:
318F **
184 P
HELARK. FR. overtryk. Postfrisk AFA 344, 364, 3 x 369 samt 2 x 380, dertil stemplet ark 369.
Kat.nr.:
344, **
605
185 K
1955-56. 30/25 øre ca. 140 bundter.
Kat.nr.:
364
1106
186 K
1955-56. 30/25 øre over 500 bundter.
Kat.nr.:
364
3850
187 M
1960. CEPT i 16 helark. AFA 4.800,-
Kat.nr.:
389 **
188 A
1982. VM i kunstskøjteløb i fejlperforeret 4-stribe hvor et mærke er delvist utakket og et meget højt, et mærke med delvis diamanttakning og et meget smalt, moderne raritet kendes kun i 4 eksemplarer. Attest LN.
Kat.nr.:
745 **
189 M
1987. Hafniablok IV. 50 stk.
Kat.nr.:
889 **
190 M
1987. Hafniablok IV miniark med variant: Farvestreg under cykel x 8. AFA 2.000,-
Kat.nr.:
889x **
191 M
1987. Hafniablok IV miniark x 100. AFA 20.000,-
Kat.nr.:
889x **