Italienske Stater

(side 1 af 2)
Katalognr.

3214 A
KIRKESTATEN. 1852. 1 b. våben. Planche med 11 stk. alle sign. Westermann/Diena/Brun. AFA 880,-
Kat.nr.:
2
3215 A
KIRKESTATEN. 1852. 2 b. våben. Planche med 7 stk. alle signeret. AFA 870,-
Kat.nr.:
3 *
3216 A
KIRKESTATEN. 1852. 3 b. våben i 3 nuancer. AFA 1340,-
Kat.nr.:
4,a
3217 A
KIRKESTATEN. 1852. 3 b. våben. Planche med 37 stk. i blandet kvalitet. AFA 9900,-
Kat.nr.:
4,a *
3218 A
KIRKESTATEN. 1852. 3 b. våben. 3 stk. alle signeret. AFA 1100,-
Kat.nr.:
4a
3219 A
KIRKESTATEN. 1852. 4 b. våben 2 nuancer alle sign. AFA 3140,-
Kat.nr.:
5,a
3220 A
KIRKESTATEN. 1852. 4 b. våben 2 nuancer begge sign. Diena/BPP. AFA 780,-
Kat.nr.:
5,a
3221 A
KIRKESTATEN. 1852. 4 b. våben i 2 nuancer. AFA 780,-
Kat.nr.:
5,a
3222 A
KIRKESTATEN. 1852. 4 b. våben. 29 stk. i blandet kvalitet. AFA 11300,-
Kat.nr.:
5,a
425
3223 A
KIRKESTATEN. 1852. 5 b. våben uden lim. AFA 1200,-
Kat.nr.:
6 *
3224 A
KIRKESTATEN. 1852. 5 b. våben. 23 stk. alle signeret. AFA 1840,-
Kat.nr.:
6
170
3225 A
KIRKESTATEN. 1852. 6 b. våben. 5 stk. alle signeret. AFA 1300,-
Kat.nr.:
7
3226 A
KIRKESTATEN. 1852. 7 b. våben eftergummieret. AFA 5000,-
Kat.nr.:
8 *
3227 A
KIRKESTATEN. 1852. 7 b. våben. 28 stk. i blandet kvalitet. AFA 11200,-
Kat.nr.:
8
3228 A
KIRKESTATEN. 1852. 7 b. våben. 4 stk. alle signeret. AFA 1600,-
Kat.nr.:
8
3229 A
KIRKESTATEN. 1852. 8 b. våben. 15 stk. alle signeret. AFA 3000,-
Kat.nr.:
9
3230 O
KIRKESTATEN. 1852. 8 b. våben. 58 stk. i blandet kvalitet. AFA 11600,-
Kat.nr.:
9
425
3231 A
KIRKESTATEN. 1852. 50 b. blå defekt forfalskning.
Kat.nr.:
10 *
3232 A
KIRKESTATEN. 1852. 50 b. blå repareret. AFA 15000,-
Kat.nr.:
10
3233 A
KIRKESTATEN. 1852. 50 b. blå og 7 b. sort/blå fournier forfalskninger.
Kat.nr.:
10,8
3234 A
KIRKESTATEN. 1852. 1 scudo rosa uden lim. Sign. Drahn. AFA 20000,-
Kat.nr.:
11 *
3235 A
KIRKESTATEN. 1867. 2 c. våben. Planche med 25 stk. mange forfalskninger/nytryk. Uden garanti.
Kat.nr.:
12 *
170
3236 A
KIRKESTATEN. 1867. 3 c. våben. Planche med 29 stk. sikkert forfalskninger/nytryk. Uden garanti.
Kat.nr.:
13,a *
170
3237 A
KIRKESTATEN. 1867. 5 c. våben. Planche med 33 stk. mange forfalskninger/nytryk. Uden garanti.
Kat.nr.:
14 *
170
3238 A
KIRKESTATEN. 1867. 10 c. våben. 4 stk. med signeringer. AFA 1200,-
Kat.nr.:
15