Allieret Besætt.

(side 1 af 3)
Katalognr.

4480 A
DÖBELN. 1945. 6 pf. violet i begge nuancer. AFA 600,-
Kat.nr.:
205
4481 A
FRANKENBERG. 1946. 12 pf. rød i par på blankobrev. Mi. 150 €
Kat.nr.:
4482 A
LAUTERBACH. 1945. 10 pf. rød lejligheds stp. Sign. Zierer BPP. Mi. 100 €
Kat.nr.:
4483 A
ØSTSACHSEN. 1945. 12 pf. rød på klip. AFA 6000,-
Kat.nr.:
4484 A
ØSTSACHSEN. 1945. 12 pf. rød. AFA 5000,-
Kat.nr.:
1 **
4485 A
NETZSCHKAU/REICHENBACH. Komplet overtryk sæt alle Sign. Zierer BPP. AFA 6500,-
Kat.nr.:
1-11
1650
4486 A
GROSSRÄSCHEN. 1945. Sæt på klip. AFA 600,-
Kat.nr.:
1-12
4487 A
WITTENBERG-LUTHERSTADT. 1945. Sæt 1 pf. - 1 mk. alle Sign. Zierer BPP. Mi. 430 €
Kat.nr.:
1-19,
4488 A
NIESKY. 1945. Sæt på grågrønt papir. Sign. Zierer BPP. Mi. 320 €
Kat.nr.:
1-2
4489 A
LÖBAU. 1945. Sæt alle Sign. BPP og 2-5 mk. er dobbelt Sign. Sturm og Zierer BPP.
Kat.nr.:
1-23
1250
1250
4490 A
APOLDA. 1945. Træstub sæt. Mi. 100 €
Kat.nr.:
1-3 **
330
4491 A
HOLZHAUSEN. 1945. Sæt afstemplet på udgivelsesdagen. AFA 6200,-
Kat.nr.:
1-3
1250
1250
4492 A
LÖHNE. 1945. Sæt på klip. Sign. Zierer BBP. Mi. 450 €
Kat.nr.:
1-3
880
4493 A
RÜNDEROTH. 1945. Sæt nr. 2 med lille fejl. Mi. 50 €
Kat.nr.:
1-3
75
83
4494 O
UNNA. 1945. 3 - 12 pf. på samlerforsendelser. Mi. 225 €
Kat.nr.:
1-3
4495 A
SPREMBERG. 1945. Sæt på rudekuvert. AFA (løse) 800,-
Kat.nr.:
1-6A
4496 A
PLAUEN. 1945. Genopbygning sæt uden stp. garanti. AFA 550,-
Kat.nr.:
1-7
75
4497 A
ECKARTSBERGA. 1945. 6 pf. grøn. Mi. 270 €
Kat.nr.:
1aI
4498 A
MEISSEN. 1945. Sæt uden 1 mk. alle Sign. Zierer BPP. Mi. 290 €
Kat.nr.:
2-20
4499 A
STORKOW. 1946. 12+38 KZ blok. Mi. 200 €
Kat.nr.:
2AX
4500 A
NIESKY. 1945. Sæt. Sign. Zierer BPP. Mi. 300 €
Kat.nr.:
3-4
4501 A
NIESKY. 1945. Sæt med sparegummi i store ringe. Mi. 250 €
Kat.nr.:
5-7x *
4502 A
MEISSEN. 1945. Genopbygning sæt på rødbrunt papir. Prøvetryk Mi. 35 P - 38 P alle uden lim. Mi. 340 €
Kat.nr.:
5-8P
4503 A
STRAUSBERG. 1945. Komplet sæt. Sign. Richter/Sturm. Mi. 250 €
Kat.nr.:
7-30
4504 A
MEISSEN. 1945. 8+32 pf. utakket på klip. Sign. Sturm JBG. Mi. 200 €
Kat.nr.:
7U